Windows 10 geçmeli miyim?


Windows 10 geçmeli miyim sorusu diğer versiyonları kullananlar için şu aralar en çok sorulan soru olmaktadır. Diğer eski versiyonları kullananlar Windows 10 ‘dan çekinmektedirler. Sizin için bu makaleyi hazırladık. Windows 10 ‘a geçmek isteyenler lütfen okusun.

windows 10 geçmeli miyim

Windows 10 Masaüstü

Kararlılık

Windows 10, diğer Windows sürümlerine göre daha az RAM tüketiyor. Bilgisayarınızı kasmadan işlemleri gerçekleştirebiliyor. Ayrıca CPU’da fazla kullanmıyor. Şimdiye kadar alıştığımız durum Windows 10 tam tersi oldu. Bazı Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları, Windows 10’a geçtikten sonra bilgisayarlarının biraz daha rahatladığını iddia ediyor. İnanın Windows 10 daha kararlı çalışmakta! Windows 10 geçmeli miyim sorusunun en kilit cevabı esasında burada bulunmaktadır.

Microsoft Edge ile daha az RAM tüketimi

Google Chrome, bilindiği üzere tarayıcılar arasında en fazla RAM tüketen web tarayıcısıdır. Windows 10 ile birlikte gelen Microsoft Edge, RAM konusunda fazla cimri. Chrome gibi Firefox, Opera ve Safari gibi web tarayıcıları da fazla RAM kullanan web tarayıcıları arasında bulunmaktadır. Ayrıca Edge, dizüstü bilgisayarlarda ve tabletlerde az pil tüketiyor ve şarjı uzun süre gidiyor. Microsoft, tüm tarayıcıları kıyaslamasını kapsayan bir deney videosu yayınladı aşağıdan izleyebilirsiniz..

Sürekli güncelleme desteği

Windows 10, sürekli güncelleme desteği ile en küçük hatada bile güncelleme alacak. Windows 10 Insider programı ile Windows 10 neredeyse 2 senedir kullanıyorum. Bu konuda inanılmaz geri besleme toplayıp hemen cevap vermekteler. . Ayrıca Microsoft, bu yıl içinde 10. yılı şerefine özel bir güncelleme ile gelecek. Güncelleme paketinin içinde neler yer alacağı henüz belli değil.

Program ve oyun desteği

Windows 10’a yüklenen program ve oyunlar uyumluluk sorunu yaşamadan açılabiliyor. Bazı yazılımlar ise kendinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle uyumluluk sorunu yaşayabiliyor. Bunu gidermek için uygulama özelliklerinden uyumluluğu herhangi bir Windows sürümünde açabilirsiniz.

Yeni başlat menüsü

Windows 8’de kaldırılan başlat menüsü, Windows 10’da şekil değiştirerek geri dönüyor. Yeni başlat menüsü, Windows 8’in kutucuklarıyla klasik başlat menüsünü bir araya getiriyor. Dilerseniz, aynı Windows 8’deki gibi tam ekran başlat menüsü kullanmanız da mümkün.

DirectX 12

DirectX 12, Windows 10’a özel olacak. Daha yüksek fps değerleri vadeden DirectX 12, modern grafik kartları ve yeni kartlar tarafından yalnızca bir sürücü güncellemesiyle kullanılabilmektedir.

Snap Assist

Windows 10’da pencereleri ekrana yatay veya dikey olarak “yaslamanız” mümkün olmaktadır. Bunu yaparken boş kalan alanda hangi pencereyi kullanmak istediğiniz, size sorulmaktadır.

Xbox uyumluluğu

Windows 10’un beraberinde getireceği Xbox uygulaması, arkadaşlarınızın şu an hangi oyunu oynadıklarını ve paylaştıklarını görmenizi sağlayacak. Sistemler arasında mesaj göndermeniz de mümkün olacak.

Bu site cabukwebsite.com ve websitebursa.net tarafından SEO çalışması yapılmaktadır.